Exkurze do světového jachtingu

Neváhejte prožít nejsilnější jachtařské zážitky na palubě offshore závodních speciálů s nejlepšími světovými sólovými jachtaři v bretaňském Lorientu – centru světového jachtingu. Lorient  je místo, kde vyrůstá světová jachtařská špička špička.

Sólový offshore jachting

Jachting daleko od pobřeží, oceánský jachting, takový by byl adekvátní překlad. Světové centrum má v bretaňském Lorientu. V přístavu BSM - La Base de sous-marins Keroman Lorient najdete největší koncentraci závodních offshore speciálů na světě.

Nejrychlejší jachty

Nejrychlejšími jachtami na světě jsou jachty vícetrupé, tedy katamarány a trimarany. Po hladině dokážou létat rychlostmi až ke 40 uzlům. Z jednotrupých jachet obeplují svět nejrychleji jachty IMOCA. Jezdí se na nich nejprestižnější závod osamělých mořeplavců na světě – Vendée Globe. Cestu kolem celého světa zvládnou pod 80 dnů.

Figaro II

Nejsilnější konkurence v sólovém jachtingu je ve třídě Figaro, ve které závodí i náš Milan Koláček. Brutální třída, ve které sóloví jachtaři vytahují spinakery i ve 40 uzlech větru. V době, kdy jsou ostatní jachty schované v přístavu, vyplouvají Figaristé na trénink na moře. Včetně našeho nejlepšího sólového jachtaře Milana Koláčka.

Pojďte se svézt na nejrychlejších jachtách na světě

Rychlosti 20 – 35 uzlů jsou na běžných jachtách nedosažitelné. Pojďte se svézt na nejrychlejších jachtách na světě. Na jejich palubách je podobná rychlost realitou. Poletíte nad hladinou rychlostí, kterou znají jen nejlepší světoví jachtaři. Budete trimovat plachty na závodních speciálech, postavíte se za kormidlo, vyzkoušíte si vedení jachty, kterou mělo v ruce jen pár profesionálů.

Kde? a kdy?

Bretaňský Lorient je největší základnou offshore jachtingu na světě. Poplujete ve vodách, kde trénuje celá světová špička v sólovém jachtingu. Pobřeží severního Atlantiku je známé silným větrem, mořskými proudy a ideálními podmínkami pro jachting.

11.-17.4.2017 - přesé datum bude určeno v březnu, ale platí toto rozmezí. 

S kým

ORMA Sensations

Trimaran Sensations (dříve Foncia), se pod vedením Alaina Gautiera a Armela Le Cléac´h v letech 2002 až 2007 zúčastnil největších sólových a dvouposádkových závodů. Jde o jeden ze tří vlajkových trimaranů třídy ORMA, společně s Banque Populaire a Groupama. Sloužil také jako tréninková loď pro tým Alinghi před Americkým pohárem.