Máte za sebou několik charterových plaveb, moře vás baví, ale hledáte něco odlišného? Na palubu malé plachetnice jste nikdy nevstoupili, protože se obáváte mořské nemoci, ale romantika dávných plachetnic vás přesto láká? Jste společenští a kapacita pronajímaných lodí vám nestačí? Patříte-li do první, druhé nebo třetí skupiny, můžeme splnit vaše sny. Naše lodě na vás čekají především v holandských a německých vodách.

Na palubě

Nabízíme lodě od 15 do 60 metrů délky, největší ubytují až 40 osob. Většina byla spuštěna na vodu v předminulém století. V posledních letech byly nákladně zrekonstruovány pro potřeby turistických plaveb. Majitelé lodí jsou často jejich skippery. Společně vytvářejí zajímavou komunitu lodních nadšenců, milovníků starých jachet, lidí oddaných klasickému námořnímu řemeslu.

Pasažérům jsou k dispozici prostorné salóny, moderně zařízené kuchyně, v podpalubí velké dvou a vícelůžkové kajuty, toalety, teplé sprchy, topení… Klasické dovednosti se zde cení, ale na bezpečnost pasažérů dohlíží i nejmodernější navigační a bezpečnostní technika. Vše je zařízené ve stylu zlaté doby clipperů.

Původně byly tyto lodě stavěné pro přepravu nákladů v holandských vodách. Po rekonstrukci jsou plně uzpůsobeny pro plavby s pasažéry, podpalubí je prostorné a pohodlné. Jde o lodě těžké, obvykle ocelové konstrukce, které jsou i v silném větru a na vlnách mimořádně stabilní a bezpečné, proto se hodí i pro zájemce, kteří se obávají mořské nemoci. už za sebou zkušenosti z vašich charterových plaveb v Chorvatsku, Řecku, či Itálii nebo Karibiku? Baví vás jachting a chtěli byste vyzkoušet tak trochu “něco jiného”? Chtěli byste vzít na palubu vice přátel či uspořádat společenskou akci? Právě námi nabízené lodě jsou ideální příležitostí.

Jak taková loď vypadá?

Takřka všechny lodě, o kterých je řeč, byly vyrobeny v druhé půlce 19. Století. V 80. A 90. Letech minulého století byly lodě rekonstruovány svými majiteli, kteří mnohdy na nich působí zároveň jako skippeři. Lodě mají moderní prostorné salony, velké dvou či vícelůžkové kajuty, jsou vybaveny nejmodernější navigační a bezpečnostní technikou. Na lodi budete mít maximální pohodlí. Teplá sprcha, prostorné a splachovací toalety jsou samozřejmostí.

Lodě jsou rekonstruovanými nákladními plachetnicemi či plachetníky, které zvenku vypadají jako klasické plachetnice. Většina z nich je ocelové konstrukce, takže jsou opravdu těžké a i v těžších podmínkách počasí jsou velmi stabilní. Jsou velmi pohodlné, prostorné a také rychlé.

Vlevo v menu si můžete prohlédnout jednotlivé lodě.