„Námořní jachting není jen Jadran!“ Toto heslo jsme se vždy snažili uvést do praxe. Proto jsme se dali dohromady a vytvořili Sailing Club. Připravujeme plavby na Baltu, známe našimi jachtaři zřídka navštěvované ostrovy Bornholm, Christianso, Ven, Anholt, Samsø, Sejerø a další. Naším cílem jsou archipelagy Švédska, Finska (například Ålends), Norska, Dánska, ale i ostrovy na holandském (fríském) a německém pobřeží Severního a Baltského moře či Waddenzee. Pořádáme plavby na Azorských ostrovech, ve Skorsku, v La Manchi (Scilly), Kapverdy a připravujeme další destinace.

Láska k jachtingu, moři a lodím nemusí končit u charterových plaveb. Kouzlo bohaté lodní historie často láká. Proto jsme se spojili s holandskou firmou TSC, která je jedničkou ve světě historických plachetnic. Spolu s ní můžeme nabídnout ochutnávku romantických plaveb 19.století, cesty z historických přístavů na zapomenuté ostrovy Wattového moře, navigaci mezi záludnými mělčinami pod klasickými plachtami. Plavby dlouhé týden, či jen víkend, vás přesunou v čase o dvě století zpět. Poznejte krásy fríských ostrovů - Terschellingu, Vleilandu, Texelu či Amelandu.

Jirka je jedním z mála českých skipperů, který plachtí na tradičních holandských lodích s plochým dnem. Jsou to tjalky, lemsteraaky a skutsje. JAchting na těchto lodích vám otevře nové rozměry tohoto sportu. Tyto lodě mají svou historii i duši a dokáží plout rychlostí i 11 uzlů.

Naše bohaté zkušenosti se neomezují jen na sever. Dokážeme doporučit destinaci pro plavbu snů i v častěji navštěvovaných lokalitách, jako jsou Řecko, Turecko, Korsika, Sardínie, Liparské ostrovy, oblíbené Chorvatsko i další charterové lokality na celém světě - například v KARIBIKU. Pomůžeme s výběrem lodě, zajistíme letenky, transfery, případně nocleh na pevnině.

Postaráme se o celou vaši dovolenou.

Vítejte na palubě.