Frans Horjus

Domovský přístav: Harlingen
Oblast plavby: IJsselmeer a Wadensee
Typ lodě: clipper
Délka lodě: 32,00 m
Šířka: 6,12 m
Ponor: 1,35 m
Plocha plachet: 540 qm
Motor: 240 koní
Počet osob: 28
Kajuty: 10x2, 2x4
Sprchy: 2
Toalety: 2

Tento krásný klipper má svou osobitou minulost. Byl postaven v roce 1904 jako plachetnice, brázdil vody Severního pobřeží – z Belgie, přes holandské vddy až do Německého zálivu a zpět. V roce 1950 byly z klipperu odstraněny stěžně, loď byla osazena silným motorem a byla využívána jako nákladní loď.

V létě roku 1997 začala nová etapa Frans Horjuse. Klipper byl přestavěn na krásnou plachetnici, která dnes slouží jachtingu a rekreačním účelům.

Vedle velmi prostorného lodního salonu s barem je zde také moderní kuchyně, 12 pohodlných kajut s tekoucí vodou pro celkem 28 osob- Na lodi se nachází 2 sprchy a 2 toalety. Ze salonu máte přímý výhled na okolní moře. Kuchyně nabízí mnoho možností pro zdatné kuchaře. V kajutách je dost místa. Je zde také samostatné umyvadlo a úložné prostory na zavazadla. 
Současný majitel lodi Edwin Funke se narodil na Terschellingu a zná všechna tajemství a historky moře zvaného Wadensee. Také po přistání na Terschellingu vám rád poradí, jaká nejhezčí místa ostrova navštívit. Kde si můžete dát nejlepší kávu, jaké zajímavé stavby a památky si prohlédnout. Také vám povypráví o překrásné přírodě, kterou na ostrově můžete vidět.